Kemei KM-4011 Rechargeable Metal Body Trimmer
-26%
Price in Bangladesh
৳1,699
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-4011 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-4011 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | metal body + carbon steel blade |
| Blade | Stainless steel |
| Cutting Length | 1 / 2 / 3 / 4mm |
| Battery | 200mAh lithium |
| Power | 5W |
| Voltage | 100-240V |
| Working Time | 120 Minutes of Cordless Use |
| Charging Time | 2 hours |
| Dimension | 18 x 8 x 5cm |
| Weight | 198g |
📖 Overview
This Kemi KM-4011 trimmer has a built-in large battery that provides long working hours. It has 2 hours of fast and safe charging which can normally cut hair in 120 minutes. This trimmer has a carbon steel blade metal barber that can cut sharp, fast. Suitable for men, women, children, infants, the elderly.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-4011 Rechargeable Metal Body Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★