HP Envy X360 15-ew003TX i5 12th Gen 15.6" LED Laptop
Price in Bangladesh
৳79,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳79,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 79,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U 12th Generation |
| Processor Speed | Up To 4.4GHz, 10 Cores, 12MB Cache |
| Screen Size | 15.6" FHD 1920 x 1080p X360 |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe-8GB with NVIDIA RTX 2050-4GB DDR6 Dedicated |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen; Dual speakers |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 |
| Webcam | HP True Vision 5MP IR camera with camera shutter |
| Battery | 3-Cell, 51Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.9 x 22.9 x 1.86 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.66 Kg |
| Other Features | Body Silver |
| Series | HP Envy |
📖 Overview
HP Envy X360 15-ew003TX laptop comes with Intel Core i5 12th generation processor with a turbo frequency of 4.40GHz and 12M Cache. It has 16GB DDR4 at 3200MHz and 512GB NVMe storage capacity. It has Intel Iris Xe Graphics-8GB with NVIDIA RTX 2050-4GB DDR6 dedicated graphics so, it is perfect for gaming and video editing. The laptop comes with a 15.6" full HD display.
Be the first to review
Share your experience with HP Envy X360 15-ew003TX i5 12th Gen 15.6" LED Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★