Kemei KM-9050 Wireless Hair Trimmer
Price in Bangladesh
৳800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-9050 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-9050 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Cutting Length | 0.5 to 12 mm |
| Battery | 1 x AA 600mAh battery |
| Power | 2-watt |
| Voltage | 5 volts |
| Working Time | 40 mins |
| Charging Time | 8 hours |
| Low Battery Indicator | No |
| Dimension | 16.5 x 4 cm |
📖 Overview
Large capacity rechargeable battery, stainless steel blade, charging indicator, versatile use, 0.5 to 12 mm cutting length, low sound on / off switch, 2 watt power consumption, easily clipping off hair in various way without hurting the skin.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-9050 Wireless Hair Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★