Konka UDG43QR680ANT 43" Smart LED TV
-17%
Price in Bangladesh
৳36,900
from 1 seller
The lowest price of Konka UDG43QR680ANT in Bangladesh is ৳36,900 only. Buy Konka UDG43QR680ANT at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 18%
৳44,900
৳ 36,900
📋 Konka UDG43QR680ANT Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ UDG43QR680ANT |
| Brand | Konka |
| Screen Size | 43 Inch TFT Screen |
| Panel | Flat |
| Resolution | FHD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 50/60Hz |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 2 x 5W |
| Connectivity | USB / HDMI / Wi-Fi / LAN / RF |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | 967.4 x 77.2 x 588.3 mm |
📖 Overview
Konka UDG43QR680ANT is a 43" TFT LED Smart TV with an Android Operating System. This television offers you to watch Facebook, Messenger, and YouTube Player, among other social networking apps. This TV complies with Zero X radiation green environmental protection requirements and can also be used as a TV/monitor combo. This TV comes with a remote with which you can control all the channels and other features.
Be the first to review
Share your experience with Konka UDG43QR680ANT 43" Smart LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★