Desktop PC Core i5 3rd Gen 4GB RAM 1TB HDD 19" Monitor
-16%
Price in Bangladesh
৳12,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 4gb ram 1tb hdd 19" monitor in Bangladesh is ৳12,500 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 4gb ram 1tb hdd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳15,000
৳ 12,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Corre i5-3350 |
| Processor Speed | 3.1GHz Up to 3.3 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Intel Chip H-61 |
| Monitor | 19-Inch LED HD Monitor |
| RAM | 4GB DDR-3 RAM |
| Hard Disk | 1000GB Sata HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1GB Graphics On Board |
| Audio / Speaker | HD Audio |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Optical |
| Modem | 4G Support |
| Casing | ATX Casing With Power Supply |
📖 Overview
Intel Core i5 3rd generation processor, Intel chipset H-61 motherboard, 4GB RAM, 1 terabyte hard disk, 1GB on board graphics card, USB Keyboard, optical USB mouse, ATX casing with power supply.
1.0
★☆☆☆☆
1 review
R
MD Shahed
17 October 2020 01.23 PM
Overall
★☆☆☆☆
ay shoroom thakka keoww kichu sell koiren na valo na akdom