Desktop PC Intel i5 8th Gen 8GB RAM & 240GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel i5 8th gen 8gb ram & 240gb ssd in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Desktop pc intel i5 8th gen 8gb ram & 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳19,000
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.80 GHz Maximum Turbo Frequency 4.00 GHz, 9MB Cache |
| Main Board | H-310M D3 |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 240GB Sata WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Networking | Lan network |
| Keyboard | Dell USB standard |
| Mouse | Dell Optical USB |
| Modem | 3G / 4G support |
| Casing | Mini thermal casing |
📖 Overview
This Desktop PC includes 240GB SSD storage capacity, 2.80GHz processor speed, Gigabyte H310M D3 motherboard, view one black color power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel i5 8th Gen 8GB RAM & 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★