Desktop PC Core i7 6th Gen with 8GB RAM 19" Monitor
-9%
Price in Bangladesh
৳19,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen with 8gb ram 19" monitor in Bangladesh is ৳19,500 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen with 8gb ram 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳21,500
৳ 19,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-6700 6th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.4 GHz, up to 4.0GHz, 8MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H110M S2P |
| Monitor | Giga Sonic 19 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 2666Mhz |
| Hard Disk | WD 240GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built Intel HD Graphic |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Gigabit LAN 10/ 100/ 100, RJ 45 Por |
| Keyboard | Standard USB Keyboard |
| Mouse | Standard USB Mouse |
| Casing | Standard Thermal PC Case Gaming |
📖 Overview
Desktop high-end PC has fastest Intel core i7 processor, 8GB plenty of memory, 240GB SSD storage capacity, Giga Sonic 19" LED monitor, USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen with 8GB RAM 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★