Lenovo V14-IIL Core i5 10th Gen 8GB RAM Laptop
-9%
Price in Bangladesh
৳50,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G1 10th Gen |
| Processor Speed | Base Speed 1.00GHz, up to 3.60GHz, 6MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD LED Anti-Glare Display |
| RAM | 8GB DDR4 2667MHz |
| Hard Disk | 256 GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | High Definition Audio |
| Networking | Intel 802.11ac 1 x 1 Wi-Fi, Bluetooth 4.2 |
| Webcam | 0.3 Mega Pixel |
| Card Reader | 1 x SD card reader |
| Battery | 2-Cell Li-Ion, 30Wh, Li-Polymer |
| Keyboard | 6-Row, spill-resistant, multimedia Fn keys |
| Software | Wndows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 12.9 x 9.5 x 0.8" |
| Product Weight (Kg) | 1.6 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenovo V14-IIL laptop is powered by an Intel Core i5 10th generation processor with turbo frequency of 3.60GHz, and 6MB cache. It includes 8GB DDR4 RAM and 256GB NVMe SDD storage capacity. The laptop comes with 14-inch full HD LED anti-glare display. It has Intel 802.11ac 1 x 1 Wi-Fi and Bluetooth 4.2 technology for network connectivity. This laptop also has a 2-Cell Li-Ion, 30Wh, Li-Polymer battery for long-lasting performance.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo V14-IIL Core i5 10th Gen 8GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★