Desktop PC Core i5 10th Gen 256GB SSD & 1TB HDD
-2%
Price in Bangladesh
৳43,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 10th gen 256gb ssd & 1tb hdd in Bangladesh is ৳43,000 only. Buy Desktop pc core i5 10th gen 256gb ssd & 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
Save 2%
৳44,000
৳ 43,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Generation |
| Processor Speed | 2.90 GHz Base Frequency, 12 Threads, 6 Cores |
| Main Board | Gigabyte H410M S2H |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD + 1TB HDD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Thermal RGB |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC uses an Intel core i5 10th generation processor that can deliver 4.30GHz maximum clock speed for outstanding gaming & browsing performance. In addition, this PC includes 16GB DDR4 3200MHz RAM, 256GB SSD + 1TB HDD & Gigabyte H410M S2H 10th generation motherboard.
5.0
★★★★★
1 review
R
Raihan Simon
01 October 2021 03.39 PM
Overall
★★★★★
good service.