Desktop PC i7 3rd Gen 256GB SSD 16GB RAM 22'' Monitor
-5%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc i7 3rd gen 256gb ssd 16gb ram 22'' monitor in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Desktop pc i7 3rd gen 256gb ssd 16gb ram 22'' monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳17,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-3770 3rd Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.40 GHz, Max Turbo Frequency 3.90 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | China 22 inch LED |
| RAM | 2 x 8= 16GB DDR3 |
| Hard Disk | Kingfast 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Built-In On Board |
| Optical Drive | Realtek GbE LAN chip, 1000 Mbit/100 Mbit |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 2G / 3G / 4G |
| Casing | Hi Power Mini Micro Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Budget desktop with Intel Core i7 3rd generation processor, 256GB SATA SSD, China 22-inch LED monitor, 16GB DDR3 RAM, Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, USB wired keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC i7 3rd Gen 256GB SSD 16GB RAM 22'' Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★