HP EliteBook x360 1030 G4 Core i5 8th Gen 256GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳35,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.10 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3" diagonal FHD IPS eDP with PSR BrightView LED-backlit Touchscreen, direct bonded with Corning Gorilla Glass 5, 400 nits, 72% NTSC |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB PCIe NVMe SSD Value |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Intel Ultra HD |
| Audio/Speaker | Intel HD Audio |
| Networking | Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v5.0 |
| Webcam | FHD webcam |
| Battery | 4-cell, 56.2 Wh Li-ion |
| Keyboard | Full-Sized, Spill-Resistant DuraKeys Backlit |
| Dimensions (W x D x H) | 30.58 x 20.50 x 1.57 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.27 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP EliteBook x360 1030 G4 comes with an intel core i5 8th generation processor, which is capable of delivering 4.10GHz speed with turbo boost technology. This laptop features 8GB DDR4 RAM, 256GB PCIe NVMe SSD Value SSD, 4GB Intel Ultra HD Graphics Card, FHD webcam, 4-cell, 56.2 Wh Li-ion Battery, 13.3-inch Touchscreen display and Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v5.0 Networking.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook x360 1030 G4 Core i5 8th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★