Long Ran Gold Mono 200W N-type Solar Panel
-14%
Price in Bangladesh
৳7,200
from 1 seller
The lowest price of Long ran gold mono 200w n-type solar panel in Bangladesh is ৳7,200 only. Buy Long ran gold mono 200w n-type solar panel at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Nawabpur, Dhaka
Save 14%
৳8,400
৳ 7,200
📋 Solar Panel Full Specification
| Item | Solar Panel |
|---|---|
| Cell Type | Monocrystalline Silicon |
| Number of Cell | 16 BB |
| Front Glass | Double Glass ,Class A |
| Maximum Power | 200 Watt |
| Voltage | 12V |
| Rated Maximum Power | 200W |
| Maximum Power Voltage | 20.21V |
| Maximum Power Current | 20A |
| Short Circuit Current | 12.63A |
| Open Circuit Voltage | 21.43V |
| Maximum System Voltage | 1000VDC |
| Operating Temperature | -40c+ 85c |
| Weight | 25 Kg |
| Dimension | 1550 x 765 x 35mm |
📖 Overview
This Long Ran Gold Mono is a N-type Solar Panel that is a high-efficiency, half-cut cell design product. It is designed with a rating of 200 watts, making it suitable for residential and commercial use. It includes Half-cut technology that plays a key role in increasing panel performance by reducing resistive losses.
Be the first to review
Share your experience with Long Ran Gold Mono 200W N-type Solar Panel and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★