Phoenix Super Baby Balanced Bicycle
Price in Bangladesh
৳5,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Phoenix Full Specification
| Item | Bicycle |
|---|---|
| Brand | Phoenix |
| Cycle Type | Baby |
| Motor | Pedals |
| Suitable For | Everyone |
| Frame Size | 16" |
| Material | Steel |
| Rear Tyre | 20" |
| Front Tyre | 20" |
| Wheel Size | 20" |
| Freewheel | Original |
| Rim | Original |
| Seat | Original |
| Hub | Original |
| Break Type | Standard |
| Handle Bar | Original |
| Chain | Original |
📖 Overview
This bicycle is designed with a beautiful color combination. It features a front basket, braking system, two tires, a back seat & a comfortable rider seat, paddles, and baby baby-balanced system. This bicycle has two extra wheels for balance. The bicycle also has a chain cover for the safety of children
Be the first to review
Share your experience with Phoenix Super Baby Balanced Bicycle and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★