Samsung Q80C 98" 4K QLED Smart TV
Price Range in Bangladesh
from
৳880,000
to
৳1,135,000
across 3 sellers
The lowest price of Samsung in Bangladesh is ৳880,000 only. Buy Samsung at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳1,135,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 880,000
Purana Paltan, Dhaka
৳ 1,000,000
ElephantRoad, Dhaka
৳ 1,135,000
📋 Samsung Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 98" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Contrast | Direct Full Array |
| Brightness | Brightness/Color Detection |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | Dolby Atmos 40W |
| Connectivity | HDMI, USB, Ethernet, Wi-Fi |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
📖 Overview
Samsung Q80C 98'' smart TV uses Neural Quantum Processor 4K technology to automatically optimize the brightness of every sound, and picture. This Samsung television comes with a voice control solar cell remote which helps to operate the TV remotely. This TV is designed with Dolby Atmos and an object-tracking sound. Enjoy dramatic 3D audio as the AI soundtrack follows the on-screen action with pinpoint accuracy. This TV delivers stunning picture quality with a resolution of 3840 x 2160 pixels.
Be the first to review
Share your experience with Samsung Q80C 98" 4K QLED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★