Sanee S8 Army Phone
-7%
Price in Bangladesh
৳1,850
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 S8 Army Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ S8 Army |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | Dual Band |
| Display | 2.8 inch Display |
| Sound | 3D Big Speaker, 3.5mm jack |
| External Memory | Memory Card Supported up to 32GB |
| Bluetooth | Supported |
| Camera | VGA |
| FM Radio | Wireless FM radio, Mp3 / Mp4 Player, 3Gp |
| Battery Capacity | 6000mAh battery |
| Battery Type | Removable |
| Other Features | Dual Torch, 1000 Phone Book, Auto Call Record, Power Bank Option, and Games |
📖 Overview
This Sanee S8 Army Power Bank Phone is made from high quality material so it is suitable for all types of environment. It has a 2G GSM network with dual SIM card slot and has 3D Big Speaker, 3.5mm jack. With its 6000mAh powerful battery it gives you a long lasting using experience in a single charge and the Memory Card Supported up to 32GB so you can use it more dependably. Also, this Sanee S8 Army has some amazing functions such as dual torch, 1000 phone book, auto call record, power bank option, and games.
Be the first to review
Share your experience with Sanee S8 Army Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★