Siko 40A05-TG 40" Voice Control Smart TV
Price in Bangladesh
৳17,990
from 1 seller
The lowest price of Siko-40A05-TG in Bangladesh is ৳17,990 only. Buy Siko-40A05-TG at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 17,990
📋 Siko-40A05-TG Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Siko-40A05-TG |
| Screen Size | 40" |
| Panel | Flat |
| Resolution | FHD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | Standard |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Live color |
| TV Tuner | Automatic digital control |
| Sound | 10W +10W output |
| Connectivity | HDMI, USB, VGA, LAN, Wi-Fi |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
| Other Features | 2GB RAM & 16GB Storage |
📖 Overview
Siko 40A05-TG 40-inch smart TV comes with a voice control remote that helps users to find whatever they want by speaking. It includes a Quad-Core CPU for faster online browsing, smoother multitasking, and speedier boot-up. Additionally, it supports the audio codecs MP3, AVI, WMA, AAC, and M4A as well as the video codecs MPEG-1, 2, 4, DIVX, AVI, MP4, and DAT.
Be the first to review
Share your experience with Siko 40A05-TG 40" Voice Control Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★