Sony Bravia 3 S30 43" 4K Direct LED Google TV
-39%
Price Range in Bangladesh
from
৳81,000
to
৳95,425
across 2 sellers
The lowest price of Sony K-43S30 in Bangladesh is ৳81,000 only. Buy Sony K-43S30 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳95,425 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Nasirabad, Chittagong
Save 40%
৳134,900
৳ 81,000
Badda, Dhaka
৳ 95,425
📋 Sony K-43S30 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ K-43S30 |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 43'' |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Technology | 4K UHD |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 50Hz XR200 Motion |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| Brightness | Yes |
| TV Tuner | Digital & Analog |
| Sound | 10W + 10W Audio Power Output, Dolby Digital Plus Audio, Dolby Atmos |
| Connectivity | WIFI ,USB , HDMI , Optical , LAN, |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
The Sony Bravia 3 S30 is a 43" direct LED Google television that creates a stunning home entertainment experience. This TV has a 4K UHD display that delivers incredibly detailed and clear images. This Sony Bravia 3 has a 2ms response time that reduces motion blur and crisp, and produces clear images.This Sony TV also has a 50Hz XR200 Motion refresh rate that ensures fluid and smooth animations, making it perfect for watching action or fast-paced sports films.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia 3 S30 43" 4K Direct LED Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★