Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SATA SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Intel in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Intel at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳22,000
৳ 20,500
📋 Intel Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 3.0 GHz, 6MB Cache |
| Main Board | MSI H-110M PRO-VH |
| Monitor | Starex 19" LED HD |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Shared |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard USB |
| Mouse | Standard USB |
| Casing | Giga Sonic ATX Micro Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 7th generation processor, 8GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD, MSI H-110M PRO-VH motherboard, 4GB Intel HD gaming graphics, RJ45 Ethernet LAN, Gigasonic ATX micro cashing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SATA SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★