Badda, Dhaka
৳ 80,008
The lowest price of Sony KD-55X8000H in Bangladesh is ৳80,008 only. Buy Sony KD-55X8000H at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ KD-55X8000H |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 55 Inch |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160 Resolution |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2 MS |
| Refresh Rate | Motionflow XR 200 Hz |
| Contrast | Mega Contrast, HDR 10+ |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 10W + 10W Audio Power Output, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Connectivity | 2 x USB Port / 4 x HDMI / Wi-Fi / LAN / RF |
| Remote | Voice Remote Control |
| Operating System | Android |
| Dimension | 1399 x 836 x 336 mm |
Good product
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Sony KD-55X8000H.
No location data available for this page.