Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-20%
Price in Bangladesh
৳19,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳19,000 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 21%
৳24,000
৳ 19,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.8GHz up to 3.30GHz, 2MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H110 |
| Monitor | New China 19" LED monitor |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-In HD Graphics |
| Optical Drive | Driver CD |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | New USB Standard |
| Mouse | New USB Standard |
| Casing | Gigason |
| Software | Windows 10+11 |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel core i5 6th gen processor, providing fast & efficient performance for all your computing needs. The motherboard options include the Gigabyte H110 chipset. With 8GB of DDR4 RAM running at 2666MHz. The SSD options include 256GB, users can choose one as per their desire.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★