Deli E3872 Capacity-425 Spiral Binding Machine
Price Range in Bangladesh
from
৳6,000
to
৳6,200
across 3 sellers
The lowest price of E3872 in Bangladesh is ৳6,000 only. Buy E3872 at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳6,200 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 6,000
Purana Paltan, Dhaka
Save 6%
৳6,500
৳ 6,100
Purana Paltan, Dhaka
Save 5%
৳6,500
৳ 6,200
📋 E3872 Full Specification
| Item | Spiral Binding Machine |
|---|---|
| Model | ✅ E3872 |
| Punching Hole | 21 hole |
| Punching Capacity | up to 15 sheet of 80gsm paper |
| Hole Distance | 14.3mm |
| Binding Capacity | Up to 425 Sheet |
| Binding Width | 300mm |
| Hole Size | Square |
| Paper Size | A4 |
| Body Material | Steel |
| Other Features | Adjustable paper fixer, Punching Method: Manual |
| Weight | 4.5 Kg |
| Dimension | 385 x 270 x 325mm |
📖 Overview
Deli 3872 spiral binding machine has 79 x 46 x 34.5 cm measure, 425 binding capacity, manual punching method, steel body material, up to 15 sheets punching sheets capacity, 2.5mm-6.5mm variable punching margin control, 385 x 270 x 325mm specification.
Be the first to review
Share your experience with Deli E3872 Capacity-425 Spiral Binding Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★