S900 24-Pin Hole Spiral Binding Machine
Price Range in Bangladesh
from
৳14,500
to
৳15,200
across 2 sellers
The lowest price of S900 24-pin hole spiral binding machine in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy S900 24-pin hole spiral binding machine at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳15,200 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 14,500
Purana Paltan, Dhaka
৳ 15,200
📋 Spiral Binding Machine Full Specification
| Item | Spiral Binding Machine |
|---|---|
| Punching Hole | 20 pin |
| Punching Capacity | 20 Sheet |
| Hole Distance | 14.3mm |
| Binding Capacity | Maximum 450 Sheet |
| Binding Thickness | 50-70mm |
| Hole Size | 24 F4 |
| Paper Size | F4 / B4 / A4 / B5 / A5 |
| Weight | 13Kg |
| Dimension | 450 x 350 x 230mm |
📖 Overview
Spiral binding machine S900 has maximum 20 sheets per manual punch, 24 pin hole, maximum binding 450 sheets, F4 / B4 / A4 / B5 / A5 paper size, 50-70mm thickness, 14:3mm margin distance, weight 13Kg.
Be the first to review
Share your experience with S900 24-Pin Hole Spiral Binding Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★