Manual Punching Spiral Binding Machine 118C
Price in Bangladesh
৳4,000
from 2 sellers
The lowest price of Manual punching spiral binding machine 118c in Bangladesh is ৳4,000 only. Buy Manual punching spiral binding machine 118c at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 4,000
Purana Paltan, Dhaka
Save 11%
৳4,500
৳ 4,000
📋 Spiral Binding Machine Full Specification
| Item | Spiral Binding Machine |
|---|---|
| Punching Hole | 21 |
| Punching Capacity | 12 sheet / 70gm |
| Hole Distance | 14.3mm |
| Binding Thickness | 50-70mm |
| Hole Size | 3 x 8mm |
| Paper Size | A4 |
| Binding Material | Plastic Comb, Binder Strip |
| Weight | Approx. 4.8kg |
| Dimension | 370 x 140 x 230mm |
📖 Overview
Spiral binding machine 118C has A4 steal, manual punching, 21 hole, 50-70mm thickness.
Be the first to review
Share your experience with Manual Punching Spiral Binding Machine 118C and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★