Hamim 24DN12 24" Tempered Glass Basic Full HD TV
Price in Bangladesh
৳7,490
from 1 seller
The lowest price of China in Bangladesh is ৳7,490 only. Buy China at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 7,490
📋 China Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | China |
| Screen Size | 24" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD |
| Technology | Basic LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Brightness | Enhancer |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 5W + 5W Audio Sound Output |
| Connectivity | USB, VGA, HDMI, AV Input, Dish |
| Remote | Yes |
| Operating System | Standard |
📖 Overview
The Hamim 24DN12 tempered glass basic TV has a 24" screen and full HD resolution for very smooth viewing. There is an audio-out connector that can be used to connect additional speakers or for higher audio. The TV can also be used as a CCTV camera monitor. This TV has a wall mount function so that it can be hung on any wall.
Be the first to review
Share your experience with Hamim 24DN12 24" Tempered Glass Basic Full HD TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★