Desktop PC Core i7 2nd Gen 8GB RAM & 120GB SSD
-14%
Price in Bangladesh
৳9,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 2nd gen 8gb ram & 120gb ssd in Bangladesh is ৳9,000 only. Buy Desktop pc core i7 2nd gen 8gb ram & 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳10,500
৳ 9,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 2nd Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.80 GHz |
| Main Board | Esonic H-61M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3, 1600 BUS |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek HD |
| Networking | 100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Modem | 2G / 3G / 4G |
| Casing | ATX standard casing with Power supply |
📖 Overview
This desktop includes an Intel Core i7 2nd generation processor, a 120GB of hard drive, and 8GB of DDR3 RAM with 1600 Bus. The CPU is capable of managing daily tasks like graphics design, gaming, Microsoft work, and so on.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 2nd Gen 8GB RAM & 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★