Desktop PC Core i3 6th Gen 120GB SSD + 500GB HDD
-18%
Price in Bangladesh
৳11,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 120gb ssd + 500gb hdd in Bangladesh is ৳11,300 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 120gb ssd + 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳13,800
৳ 11,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100 6th Gen |
| Processor Speed | 3.70 GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Asus H110M-K |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 120GB SSD + 500GB HDD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 530 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 10 / 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | Optical USB |
| Modem | 2G / 3G / 4G Supported |
| Casing | ATX Standard Casing |
📖 Overview
This desktop PC is equipped with an Intel Core i3 6th generation processor, which is ideal for office work, digital marketing, and other comparable tasks. It has 8GB of RAM, 500 Watt power supply, and 120GB SSD + 500GB HDD storage.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 120GB SSD + 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★