Desktop Core i3 4th Gen 8GB RAM Office PC
-11%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 4th gen 8gb ram office pc in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Desktop core i3 4th gen 8gb ram office pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳8,500
৳ 7,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4170 4th Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.10 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4400 |
| Networking | 10/100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Gigasonic ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop office PC has Intel core i3 4th generation processor, Gigabyte H81 motherboard, 120GB SATA SSD, 8GB DDR3 desktop PC RAM, and Gigasonic ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 4th Gen 8GB RAM Office PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★