HK651 4K Dual Camera Drone
Price in Bangladesh
৳6,000
from 1 seller
The lowest price of HK651 in Bangladesh is ৳6,000 only. Buy HK651 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Robin Mart
Malibagh, Dhaka
৳ 6,000
📋 HK651 Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Model | ✅ HK651 |
| Camera | 4K Dual camera |
| Real-time Video Transmitter | Yes |
| Flight Time | 15-20 min |
| Charging Time | 70 min |
| Battery | Lithium batteries |
| Top Speed | Up to 32 miters |
| Drone Movement | All side |
| Control Distance | Uo to 300 miters |
| Low Battery Signal | Up to 25% |
| Remote Control | Yes |
| Auto Return Button | Yes |
| Sensors | G type sensor |
| Light | Yes |
| Drone Size | 22.6 x 18 x 7cm |
| Drone Weight | 500g |
| Other Features | Apps control digital drone |
📖 Overview
This HK651 drone comes with a 4K Dual Camera. It has a high-quality lithium battery that takes 70 minutes to charge and can fly for up to 10 minutes. It has a high-definition camera that is not only capable of capturing images, but this drone camera is also capable of 360 ° intelligent obstacle avoidance. Besides, it can be controlled with just one button.
Be the first to review
Share your experience with HK651 4K Dual Camera Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★