Desktop PC Intel 4th Gen Core i5 8GB RAM 128GB SSD
-15%
Price in Bangladesh
৳8,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel 4th gen core i5 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳8,000 only. Buy Desktop pc intel 4th gen core i5 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳9,500
৳ 8,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4460 4th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81M-DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in |
| Optical Drive | DVD/W |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | OVO Thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
The desktop PC has an Intel Core i5-4460 4th generation processor, 128GB SATA SSD, 8GB DDR3 RAM, a Gigabyte H81M-DS2 motherboard, an OVO thermal casing, USB wired a mouse, and a keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel 4th Gen Core i5 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★