Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳16,500
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8100 8th Gen Processor |
| Processor Speed | Base Frequency. 3.10 GHz. Cache. 6 MB Intel Smart Cache. |
| Main Board | Intel Chip H-310M |
| Monitor | Starex Brand 18.5" LED HD 1 Mark Display |
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | SSD 128GB Sata King fast |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 4GB on Board |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX |
📖 Overview
The desktop PC has an Intel core i3 8th generation processor, Intel Chip H-310M motherboard, 8GB RAM, 128GB SSD storage capacity, and Gig sonic Brand Micro ATX gaming case.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★