Hoco J107 22.5W Fully Compatible Power Bank
Price in Bangladesh
৳9,500
from 1 seller
The lowest price of Hoco j107 22.5w fully compatible power bank in Bangladesh is ৳9,500 only. Buy Hoco j107 22.5w fully compatible power bank at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 9,500
📋 Power Bank Full Specification
| Item | Power Bank |
|---|---|
| Battery Capacity | 1-10000 mAh |
| Rated Capacity | 50000mAh |
| Battery Charging Type | Electric |
| Output Charging Method | Wired |
| Output Voltage | 5V / 3A |
| Output Power | 22.5W |
| Flashlight | Yes |
| Display | LED |
| Material | ABS+PC |
| Weight | 1887gm |
| Dimension | 175 x 90 x 84 mm |
📖 Overview
Hoco J107 is a 22.5W power bank with an LED light. It comes with a 175 x 90 x 84 mm size, 5 USB ports, a lamp with LED display, fast charging capability, etc. This Hoco J107 Super Power Bank charges up to 50% in just 30 minutes. Also, it offers a 90000mAh powerful battery capacity which provides long-time backup.
Be the first to review
Share your experience with Hoco J107 22.5W Fully Compatible Power Bank and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★