Desktop PC Ryzen 5 5600G 22" Borderless Monitor
Price in Bangladesh
৳36,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 5600g 22" borderless monitor in Bangladesh is ৳36,999 only. Buy Desktop pc ryzen 5 5600g 22" borderless monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 36,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | Base Frequency 3.9GHz |
| Main Board | MSI A520M A PRO MAX |
| Monitor | Value Top 22" LED Monitor |
| RAM | Adata 8GB DDR4 |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an ADM Ryzen 5 5600G processor & MSI A520M A PRO MAX motherboard. The processor can deliver 3.9GHz of base frequency speed & 7 GPU cores. Besides this PC also has 8GB RAM & 250GB SSD drive, a Radeon graphics card, LAN controller, mouse & keyboard, etc
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 5600G 22" Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★