Honor x8a Tablet
Price in Bangladesh
৳14,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Honor x8a Full Specification
| Item | Tablet |
|---|---|
| Model | ✅ x8a |
| Brand | Honor |
| Processor | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Screen | 11'' LCD |
| Sound | Loudspeaker |
| SIM | N/A |
| Connectivity | BT5.1, 2.4GHz and 5GHz Wi-Fi frequency |
| Camera | 5MP Rear and Front |
| FM | Yes |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer |
| Battery | 8300mAh |
| OS | Android 14, MagicOS 8 |
| Product Weight | 495g |
📖 Overview
This Honor x8a tablet has an 11'' LCD clear display that is perfect for watching videos and playing games. It has been designed with a Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) processor that provides smooth performance while working. Also, it has 4GB RAM and 128GB ROM. Moreover, this tablet supports Wi-Fi and Bluetooth connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Honor x8a Tablet and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★