JPE JPE32FLVC 32" 2K Voice Control Android TV
-23%
Price in Bangladesh
৳15,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | HDR10 Brightness, 600 nits Peak Brightness |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Yes |
| Connectivity | 2 x USB, 3 x HDMI, Optical, LAN, VGA, Audio Port, DVD Out port |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | 944 x 566 x 40 mm |
| Other Features | Android |
📖 Overview
This JPE32FLVC LED Android TV arrives with a 32-inch LED display with a voice control function. It supports Android TV, WebOS, Google TV, and Coolita TV. It also includes a built-in microphone, and app support for Netflix, Amazon Prime Video, Disnep+, YouTube, Plex, and Rlaxx TV. Moreover, it has HDMI ports, USB ports, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth, and a built-in CI slot.
Be the first to review
Share your experience with JPE JPE32FLVC 32" 2K Voice Control Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★