Desktop Core i3 4th Gen 4GB RAM / 120GB SATA SSD
-32%
Price in Bangladesh
৳8,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4160 4th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.2 GHz Up to 3.6 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H81M-DS2 Micro ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build in |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop computer has an Intel Core i3 4th gen processor, Gigabyte GA-H81M-DS2 Micro ATX motherboard, 120GB SATA SSD, 4GB DDR3 1600MHz RAM, and ATX cashing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 4th Gen 4GB RAM / 120GB SATA SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★