Desktop Core 2 Duo 4GB RAM / 500GB HDD
-30%
Price in Bangladesh
৳5,250
from 1 seller
The lowest price of Desktop core 2 duo 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳5,250 only. Buy Desktop core 2 duo 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 30%
৳7,500
৳ 5,250
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core 2 Duo E7400 |
| Processor Speed | 3 GHz, 3MB Cache |
| Main Board | Gigabyte |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 13333 BUS |
| Hard Disk | Samsung 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Port |
| Networking | 10/100/1000Mbps |
| Keyboard | Perfect USB Keyboard |
| Mouse | Perfect USB Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Standard Casing |
📖 Overview
Desktop budget PC has Intel Core 2 duo processor, gigabyte mainboard, 4GB RAM, 500GB HDD, shared graphics, keyboard and mouse, Intel HD graphics 2000, ATX standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core 2 Duo 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★