Desktop PC Core i5 6th Gen Gigabyte H-110M & 256GB SSD
-2%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen gigabyte h-110m & 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen gigabyte h-110m & 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 2%
৳21,000
৳ 20,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6400 6th Generation |
| Processor Speed | 2.70GHz Clock Speed up to 3.30GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Esonic 19 inch Led |
| RAM | 8GB DDR4 2666 BUS |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Build In |
| Networking | Build In |
| Keyboard | Fastkey Standard USB Keyboard |
| Mouse | Fastkey Standard USB Mouse |
| Casing | ATX Cashing |
📖 Overview
This desktop PC package includes an Intel Core i5-6400 6th Generation processor, a Gigabyte H-110M main board, an electronic 19-inch LED monitor, 8GB DDR4 2666 BUS RAM, a 256GB hard disk, built-in audio/speaker, networking, a fastkey standard USB keyboard and mouse, and an ATX Cashing casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen Gigabyte H-110M & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★