Jvco LED-43DK3LSM 43" Voice Control Smart TV
Price in Bangladesh
৳26,990
from 1 seller
The lowest price of Jvco LED-43DK3LSM in Bangladesh is ৳26,990 only. Buy Jvco LED-43DK3LSM at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 26,990
📋 Jvco LED-43DK3LSM Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ LED-43DK3LSM |
| Brand | Jvco |
| Screen Size | 43" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 50Hz |
| Contrast | 10000:1 |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | Digital and Analog |
| Sound | 10W + 10W sound output & 2-ch speaker |
| Connectivity | HDMI, USB, LAN, Wi-Fi |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Jvco LED-43DK3LSM 43-inch voice control smart television includes 1.5GB of RAM and 8GB of storage. It supports the image file types JPG, JPEG, PNG, and BMP as well as the video file types MPEG, AVI, MOV, MKV, DAT, MP4, and VOB. This television supports Facebook, Messenger, the YouTube player, and other social networking apps and runs on the Android 10 operating system.
Be the first to review
Share your experience with Jvco LED-43DK3LSM 43" Voice Control Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★