Laminating Machine A3-330C Isingiass Heating System
Price in Bangladesh
৳4,800
from 1 seller
The lowest price of Laminating machine a3-330c isingiass heating system in Bangladesh is ৳4,800 only. Buy Laminating machine a3-330c isingiass heating system at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 4,800
📋 Laminating Machine Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Heating System | isinglass |
| Laminating width | 320 mm |
| Laminating Speed | 600mm |
| Heating Temperature Control | 0 and 180°C |
| Power | 220-240V/ 620W |
| Weight | 8.5 Kg |
| Dimension | 550 x 290 x 160 mm |
📖 Overview
This is a high-quality laminating machine for their professional or personal use. The Laminating machine A3-330C has 600 mm speed, isinglass heating system, maximum laminating width 320 mm, operating temperature 0-180C, and AC geared driving motor.
Be the first to review
Share your experience with Laminating Machine A3-330C Isingiass Heating System and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★