Laminating Machine Silicon Roller Metal Gear A3-330C
Price in Bangladesh
৳5,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Laminating Machine Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Heating System | ISINGIASS |
| Preheating Time | 3-5min |
| Laminating width | 330mm |
| Laminating Speed | 600mm/min |
| Heating Temperature Control | 0-180 degree C |
| Paper Size | A3 |
| Roller | Silicon |
| Power | Consumption 620W, 220-240V, 50/60Hz |
| Weight | 9Kg |
| Dimension | 560 x 265 x 160mm |
📖 Overview
Quality A3-330C laminating machine has silicon rollers, metal laminating machine gears, ready light / power light / power switch, dimension 560 x 265 x 160mm, weight 9 kg, forward / reverse switch, heat / cold switch.
Be the first to review
Share your experience with Laminating Machine Silicon Roller Metal Gear A3-330C and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★