S159 Drone 5G WIFI GPS FPV Drone
Price in Bangladesh
৳17,800
from 1 seller
The lowest price of S159 Drone in Bangladesh is ৳17,800 only. Buy S159 Drone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 17,800
📋 S159 Drone Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Model | ✅ S159 Drone |
| Camera | 1080p HD Video Recording, 8K HD Video Recording |
| Flight Time | 28min |
| Battery | 7.4V 2200mAh |
| Drone Movement | 360 Degree |
| Low Battery Signal | Yes |
| Remote Control | Yes |
| Drone Weight | 260g |
📖 Overview
This S159 Drone 5G WIFI GPS FPV Drone comes with some amazing features such as 10km/h maximum wind speed resistance, GPS, 50x optical zoom, FPV operation, spotlight, APP supported language Japanese, complete omnidirectional sensing system, 2.4GHz aircraft operating frequency, 2.7km transmission range, fixed camera mount, APP controller, remote control, Wi-Fi connection, 7.4V 2200mAh battery, 1080p HD video recording, 8K HD video recording and 28 minutes flight time.
Be the first to review
Share your experience with S159 Drone 5G WIFI GPS FPV Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★