Samsung Q70C 85" 4K HDR Smart QLED TV
-26%
Price Range in Bangladesh
from
৳308,999
to
৳335,000
across 3 sellers
The lowest price of Samsung QA85Q70CAWXXY in Bangladesh is ৳308,999 only. Buy Samsung QA85Q70CAWXXY at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳335,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
📋 Samsung QA85Q70CAWXXY Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ QA85Q70CAWXXY |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 85" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160p |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Contrast | Dual LED |
| Brightness | Brightness Color Detection |
| Connectivity | 4 x HDMI 4, 2 x USB |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Tizen |
| Dimension | 2075 x 1266 x 251 mm |
📖 Overview
Samsung Q70C 85" 4K HDR smart QLED television comes with Quantum processor 4K and Ultimate UHD Dimming. This TV can stream any HD movie, watch live sports or home video, and easily play any 4K video. This TV can be easily set up anywhere in the house which makes the home environment beautiful. This TV can be hung on the wall with the help of a wall mount. YouTube, Facebook, WhatsApp, and other apps can be run on this TV.
Be the first to review
Share your experience with Samsung Q70C 85" 4K HDR Smart QLED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★