Lenovo ThinkPad X13 Ryzen 5 Pro 4650U 32GB RAM
-72%
Price in Bangladesh
৳37,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳37,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 73%
৳137,000
৳ 37,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 Pro 4650U |
| Processor Speed | 2.10 GHz, up to 4.00 GHz Max Boost, 6 Cores, 12 Threads, 8 MB Cache |
| Screen Size | 13.3" FHD |
| RAM | 32GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512 GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Speaker System, Dual far-field microphones |
| Networking | WLAN: Wi-Fi 6 802.11AX (2 x 2), Bluetooth 5.1 or above |
| Webcam | 720p HD with Think Shutter |
| Card Reader | MicroSD card reader |
| Battery | 6 Cell 48Wh internal battery |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows 10 Pro |
| Ports | 2 x USB 3.2, 2 x USB-C, HDMI 2.0, |
| Dimensions (W x D x H) | 16.9 x 312 x 217.2mm |
| Product Weight (Kg) | 1.28kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad X13 is a laptop that has a 13.3" FHD display. It is powered by an AMD Ryzen 5 Pro 4650U processor that can generate speeds up to 4.00 GHz. It has 32GB DDR4 3200MHz RAM, 512GB Nvme SSD, and integrated AMD Radeon graphics. Moreover, it offers 6 Cell 48Wh internal battery that ensures long-time charging back up.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad X13 Ryzen 5 Pro 4650U 32GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★