Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M & 256GB NVMe
-4%
Price in Bangladesh
৳28,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen asus h310m & 256gb nvme in Bangladesh is ৳28,700 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen asus h310m & 256gb nvme at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 4%
৳30,000
৳ 28,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H310M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | Value-Top S22IFR100 21.5" 100Hz FHD IPS |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Strong Lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 8th Generation processor that can reach up to 3.40 GHz processor speed, an Asus H310M C2 NVMe motherboard, a Value-Top S22IFR100 21.5" FHD IPS monitor, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD NVMe hard disk, a 4GB built-in HD graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, and an HP M10 wired mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M & 256GB NVMe and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★