Siko P09S 32" Frameless LED Smart HD TV
Price Range in Bangladesh
from
৳10,490
to
৳12,000
across 2 sellers
The lowest price of Siko P09S in Bangladesh is ৳10,490 only. Buy Siko P09S at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳12,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 10,490
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳13,500
৳ 12,000
📋 Siko P09S Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Siko P09S |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1080p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 50Hz |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 10W Sound Output |
| Connectivity | HDMI / USB / VGA / Dish Port / Audio Port / DVD Output |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Siko P09S 32-inch Frameless LED Smart HD TV comes with 2GB RAM and 16GB ROM. The 1366 x 768-pixel resolution gives users an HD viewing experience & a frameless design that uses the entire screen to focus on content as it uses a super-slim bezel. With a WI-Fi connection, they can enjoy watching YouTube / IMO / Viber / Whatsapp / Facebook / Netflix, and other applications. With a 176° viewing angle, this TV gives users the freedom to enjoy immersive viewing entertainment from anywhere in the room. It supports a wireless keyboard and 2 mics. Also, users can hang the TV with a wall mount so that they can enjoy better viewing.
Be the first to review
Share your experience with Siko P09S 32" Frameless LED Smart HD TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★