Deli E14379 A3 Laminating Machine
Price in Bangladesh
৳5,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 E14379 Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Model | ✅ E14379 |
| Heating System | Heat & Cold |
| Preheating Time | 10 minute |
| Laminating Range | 80-125mic |
| Laminating Thickness | <=0.5mm |
| Laminating Speed | 260mm/min |
| Running Time | Maximum 8 Hours |
| Paper Size | A3 |
| Noise | 50d/B |
| Power | 400W |
| Material | ABS Shell |
| Dimension | 457 x 118 x 108mm |
📖 Overview
Deli E14379 A3 Laminating Machine comes with some amazing features such as 260mm/min laminate speed, 80-125mic laminating range, 50d/B noise level, 8 hours running time, 400W rated power, white color and 457 x 118 x 108mm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Deli E14379 A3 Laminating Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★