Deli E3871 Comb Binding Machine
-4%
Price in Bangladesh
৳4,800
from 1 seller
The lowest price of Deli E3871 in Bangladesh is ৳4,800 only. Buy Deli E3871 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
Save 4%
৳5,000
৳ 4,800
📋 Deli E3871 Full Specification
| Item | Spiral Binding Machine |
|---|---|
| Model | ✅ Deli E3871 |
| Punching Hole | 21 Holes |
| Punching Capacity | 12 Sheets |
| Hole Distance | 14.3mm |
| Binding Capacity | 350 Sheets |
| Binding Thickness | 350 pieces |
| Binding Width | 300mm |
| Hole Size | 3 x 8mm |
| Paper Size | A4 or bellow |
| Body Material | Steel |
| Weight | 4.7 Kg |
| Dimension | 418 x 185 x 295mm |
📖 Overview
This Deli E3871 Comb spiral binding machine is designed to provide a professional and durable binding solution for a variety of materials. It comes with 350 sheet of binding capacity, 12 sheets of punching capacity, and 21 binding holes. The paper size of this machine is A4 or below. It ensures a versatile and convenient solution to bind reports, presentations, manuals, and other documents by using spiral coils. It is made of heavy-duty Steel material that is and ensures long-time use.
Be the first to review
Share your experience with Deli E3871 Comb Binding Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★