S900 A4 Steal Manual Punch Spiral Binding Machine
Price in Bangladesh
৳13,800
from 1 seller
The lowest price of S900 a4 steal manual punch spiral binding machine in Bangladesh is ৳13,800 only. Buy S900 a4 steal manual punch spiral binding machine at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 13,800
📋 Spiral Binding Machine Full Specification
| Item | Spiral Binding Machine |
|---|---|
| Punching Hole | 21-pin |
| Punching Capacity | 20 sheet |
| Hole Distance | 14.3 mm |
| Binding Thickness | 50-70 mm |
| Hole Size | 3 x 8 mm |
| Paper Size | F4 / A4 / B5 / A5 |
| Body Material | Metal |
| Weight | 13 Kg |
| Dimension | 450 x 350 x 230mm |
📖 Overview
Maximum 20 sheets punch, maximum 450 sheets bind, 21-pin hole and 50-70 mm thickness, F4 / A4 / B5 / A5 paper size, 2.5 mm / 4.5mm / 6.5mm margin paper, 3 x 8 mm rectangle hole, 14.3 mm distance hole, 13 Kg weight.
Be the first to review
Share your experience with S900 A4 Steal Manual Punch Spiral Binding Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★