Asus E202S Pentium Dual Core 4th Gen
-80%
Price in Bangladesh
৳6,000
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳6,000 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 80%
৳30,000
৳ 6,000
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Pentium Dual Core 4th Generation |
| Screen Size | 12 inch Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 2GB |
| Networking | Integrated 802.11 ac, Built-in Bluetooth V4.0 |
| Webcam | Yes |
| Battery | 1.30 hours |
| Series | Others |
📖 Overview
This Asus E202S comes with some amazing features such as Pentium dual core 4th generation processor, 12 inch Display, 8GB RAM, 128GB SSD Hard Disk storage capacity, Built in 2GB graphics, Integrated 802.11 ac, Built-in Bluetooth V4.0,
Be the first to review
Share your experience with Asus E202S Pentium Dual Core 4th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★