ASUS Vivobook F1504VAP Core i5 120U Laptop
Price in Bangladesh
৳64,999
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳64,999 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 64,999
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 120U Gen |
| Processor Speed | 12MB Cache, up to 5.0 GHz, 10 cores, 12 Threads |
| Screen Size | 15.6" FHD |
| RAM | 8GB LPDDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Graphics 4GB |
| Networking | Wi-Fi 6 802.11ax, Bluetooth 5.2 Wireless Card |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | 3-cell Li-ion |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 14.16 x 9.15 x 0.70" |
| Product Weight (Kg) | 1.70 kg |
| Series | Asus Vivobook |
📖 Overview
Asus Vivobook F1504VAP laptop is powered by an Intel Core i5 120U processor with a maximum turbo frequency of 5.00 GHz. It has 8GB DDR4 RAM and 512GB storage capacity. The laptop comes with a 15.6'' IPS Full HD LED-backlit display. This laptop has a 3-Cell Type 42Wh Capacity battery that will provide up to 2.5 hours of battery backup.
Be the first to review
Share your experience with ASUS Vivobook F1504VAP Core i5 120U Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★